AD200 – z TTL i HSS dla FUJI

Godox w ostatnim czasie bardzo często kieruje soje zainteresowanie w stronę użytkowników Fuji. Niespełna miesiąc temu pojawił się odpowiednik małej lampy TT350 z dopiskiem (F) dla użytkowników systemu Fuji. O lampie już wam wspominałem, w najbliższym czasie pojawi się jej dokładniejsza recenzja. Lampa jest o tyle ciekawa, że posiada wsparcie dla HSS i TTL – zarówno stacjonarne jak i zdalne (za sprawą wbudowanego nadajnika radiowego 2,4 G). Od kilku dni możecie także zamówić w pre-orderze X1T-F kompatybilnym z lampą Godox TT350 (F).

Jakby tego było mało na stronie producenta, jest dostępny (lub pojawi się w krótce) Firmware dla lampy AD 200, dzięki czemu będziecie mogli cieszyć się kompatybilnością z nadajnikiem X1T-F. Informacja o możliwości update-u można znaleźć na aukcjach oferujących ad200 z nadajnikiem x1t-f.

http://www.godox.com/EN/Download.html

W praktyce oznacza to że, wasze kompaktowe 200 Ws może być zdalnie wyzwalane z poziomu Fuji  (wliczam w to wsparcie dla TTL i HSS do 1/8000). Z mniej ciekawych faktów, sterownik X1T-F dziś możecie zamówić jedynie za granicą przez Amazon, Aliexpress, Adorama. W polskiej dystrybucji pojawi się najwcześniej jesienią pod marką Quadralite.

Brawo Godox, oby tak dalej.