Godox TT350 F alias Quadralite Stroboss 36 – instrukcja obsługi VIDEO

Lampa Quadralite 36 (Godox TT350) jest niewątpliwym bestsellerem sprzedaży w Polsce. Niewielkich rozmiarów, tani flash idealnie wpisuje się wagą i rozmiarami w segment aparatów bezlusterkowych. Dodatkowym atutem jest wbudowany system komunikacji bezprzewodowej, który umożliwia lampie pracę bezprzewodową w trybie Master i Slave. Lampa dostępna jest na Polskim rynku od września jednak można było ją kupić kilka miesięcy wcześniej na zachodnich portalach aukcyjnych pod nazwą Godox TT350. Kwestie samego nazewnictwa warto wyjaśnić już na początku, Godox TT350 jest (z dokładnością do napisu na obudowie) tą samą lampą co Quadralite Stroboss 36. Jesli przyjrzycie się dokładniej oprogramowaniu sterującemu lampy Quadralite Stroboss 36 (np. otwierając je w notatniku), znajdziecie wewnątrz taką oto treść.

 

Jak widzicie Polski dystrybutor dysponuje sterownikami napisanymi dla Godox TT350 – dlatego nie musicie martwić się o kompatybilność Godoxa i Quadralita – to są te same lampy i te same sterowniki (począwszy od starego Navigatora, który pracował na 433Mhz nie 2,4Ghz).

Dla tych, którzy chcą nauczyć się obsługi Quadralite 36 aka TT350 F, przygotowałem krótki film instruktażowy, który pokazuje krok po kroku jak konfigurować i używać tej lampy.

 

2 komentarze

Dołącz do dyskusji i opowiedzieć nam swoją opinię.

konrad
16 lutego 2018 o 13:09

Nie ma opcji zmiany czułości iso ? Jak poradzić sobie z wysokimi czułościami na przykład kiedy używam filmu z czułością 3200 ?

pbwi2p
17 lutego 2018 o 10:54
– Odpowiedz na: konrad

Hehe niestety nie ma, masz tryb manualny w którym możesz ręcznie dobierać moc błysku od 1/128 do 1/1 z kompensacją co 1/3 EV.