Super X-T2 czyli X-T2s

Nigdy nie chciałem, aby XMAN.pl był kopią FUJIRUMORS dlatego nie zamierzam przepisywać po polsku newsów, które się tam pojawiają. Z drugiej strony trudno nie wspomnieć o istotnych wydarzeniach ze świata Fuji o których często można tam przeczytać. Zainteresowanych odsyłam do źródła (poniżej mój subiektywny komentarz):

Fujifilm X-H1 will have IBIS (In Body Image Stabilization)

Plotki o następcy X-T2 krążą od kilku miesięcy, pierwotnie sądzono, że będzie to X-T3. Fuji postanowiło jednak pozostać przy nazwie X-T2 dodając do niej przyrostek s. Moim zdaniem do dobry ruch utrwalający i przywiązujący klientów do bardzo udanego modelu X-T2 (sony robi zresztą bardzo podobnie z A7). S zapewne nie jest przypadkowe to S jak stabilizacja 🙂 Tak moi drodzy uszy was nie zawodzą.  Podobno do X-T2s zawita wyczekiwany IBIS (In Body Image Stabilisation). To bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza w kontekście szkieł takich jak 90 2.0. To fantastyczne szkło skazane jest poniekąd na przebywanie w zamkniętym plecaku już po godzinie 19.00 ze względu na brak wbudowanej stabilizacji.

Poza wspomnianą wbudowaną stabilizacją matrycy na razie nie wiadomo nic więcej… pozostaje cierpliwie czekać i mieć nadzieje, że IBIS to jedynie wisienka na smakowitym torcie przygotowanym przez FUJI.